Babette bij Brabantse Spotlightsessie ‘Brede welvaart, hoe maken we Elders dichtbij?’

Babette was recent in Breda om te spreken bij de Brabantse Spotlightsessie Brede welvaart, hoe maken we Elders dichtbij?

Als we het over brede welvaart hebben, dan gaat het bijna altijd over het hier en nu. De impact die wij hebben op elders wordt meestal buiten beschouwing gelaten, terwijl dat juist is waar de grootste impact ligt voor rijke landen.

Veel van onze impact wordt verschoven naar andere landen. Denk dan vooral aan grondstoffen, landbouw, energie en arbeid, en daarmee vervuiling, ontbossing en uitputting. Veel van deze impact blijft buiten onze statistieken omdat het niet hier gebeurt, en daarom is daarom verborgen impact.

Om echt goed te kunnen verduurzamen, moet je de impact die jouw keuzes elders hebben ook meenemen. Daar kun je het grootste verschil maken.

Stefanie Vermeulen van Urban Living Lab schreef een leuk artikel over de spotlightsessie van Babette. Wil je haar hele verslag lezen? Dat kan hier.